Blog

Súťaž v ringu: Boxerské rukavice nahradili počítače

Martina Baumann - 05.03.2017 - Podujatia

Tohtoročné Profesia days máme úspešne za nami a teraz máš šancu si pozrieť, ako to v bratislavskej Inchebe vyzeralo v našom IT stánku a taktiež, ako si chalani (a jedna baba) zmerali svoje IT zručnosti v CODE ARENE. Akciou nás dva dni sprevádzal kto iný ako Yablko!

Prednášky, workshopy a diskusie

Do IT zóny nás prišli pozrieť aj naši fanúšikovia (a tiež fanúšikovia Yablka), viac však prišlo nováčikov, ktorí o nás doposiaľ len počuli, ale kurzy ešte nestihli absolvovať. Našli sa však aj takí, ktorí sa s nami stretli po prvýkrát. Kto neprišiel, môže ľutovať - prišiel totiž nielen o spoločnosť šarmantných hostesiek, ale zároveň aj o prednášky našich úspešných lektorov.

Rozprávali sme sa napríklad o identite, ako by mala vyzerať úspešná značka, ďalej sme porozprávali o tvorbe videí a videoanimácií. Nechýbal tiež workshop pre tých, ktorí by si radi založili vlastný web. Tí sa dozvedeli cenné informácie o tom, ako (ne)urobiť kvalitnú stránku, čomu sa vyvarovať a čo naopak určite nepodceniť. Čosi viac sa porozprávalo aj o vývoji mobilných iOS aplikácií.

Náš Ado si pripravil namakaný workshop o identite

Prednáška Ako začať s vývojom mobilných iOS aplikácií a náš lektor Peťo

Pridanou hodnotou týchto workshopov bol aj priestor pre účastníkov, ktorí mohli konkrétnemu lektorovi položiť otázky. A tak sa po každej prednáške diskutovalo aj čosi navyše :)

Kto neprišiel, tak si neodniesol zľavové kupóny na naše kurzy, alebo mu teraz budú chýbať šikovné odznaky Learn2Code a kopec super dôležitých informácií.

Dizajnérsky kúsok z Learn2Code - áno, mal si možnosť ho získať na Profesia days tento rok!

S našimi dievčatami si sa mohol porozprávať tiež :)

A aby to nebolo všetko len o prednáškach, na svoje si prišiel každý - či už ako súťažiaci alebo ako divák. Tento ročník totiž nechýbala bojová nálada v CODE ARENE.

Bitka kóderov o zaujímavé ceny

Súťažiaci sa stretli 1. a 2. marca v CODE ARENE, kde sa museli v časovom limite 15 minút popasovať so zadaním - každý počítač súťažiaceho bol zároveň napojený na veľké obrazovky, na ktorých mohli diváci sledovať krok za krokom ich prácu.

Chalani sa sústredili - takto to vyzeralo v CODE ARENE!

A zmerať si svoje sily s chalanmi si prišla aj žena

Súťažilo sa vo veľkom štýle a s hodnotnými cenami - namakaný počítač, iPad Air, mobily Huawei, jazdu Teslou, pre odvážnych aj zoskok z Lafranconi mosta a predplatné Learn2Code kurzov.

Víťazi z CODE ARENY - streda

1. miesto: Ernest Sawyer

2. miesto: Matej Minár

3. miesto: Matúš Blejd Koprda

Víťazi z CODE ARENY - štvrtok

1. miesto: Matej Gábriš

2. miesto: Samuel Vrablik

3. miesto: Jano Seyd

Pre tých, ktorí by si chceli skúsiť nakódovať súťažné dizajny sami, máme dobrú správu. Rozhodli sme sa zverejniť zadania súťaže, ktoré nájdete TU.

Čo povedať na záver? Súťažiacim patrí veľká vďaka, vytvorili úžasnú atmosféru. Tešíme sa na ďalší ročník...

A teraz si pozrite FOTOREPORTÁŽ a nezabudnite lajkovať a zdieľať na FB :)

                                             Ako Majo nestihol uniknúť fotoaparátu 

Takto pripravený stánok čakal na svojich prvých návštevníkov :) 

Jeden zo šéfov dáva cenné informácie :)

Náš Aďo hovorí o identite

Jakub prednáša o tvorbe videa

Takto diváci sledovali súťažiacich v akcii

Yablko odmoderoval celú Code Arenu na pána

Atmosféra v CODE ARENE

Vďaka obrazovkám sme mohli vidieť, ako sa súťažiaci trápia s kódovaním :)

Getlemani ešte nevymreli :)

Výhercovia CODE ARENY zo stredy

Sústredenie

Chalani ani nevedeli, že boli tak zosynchronizovaní :)

V stredu sa hlasovalo elektronicky, vo štvrtok sme prešli na retro hlasovanie :)

Všetko sme pozorne sledovali na veľkých obrazovkách

Veľké finále

Víťaz štvrtkovej CODE ARENY - 1. miesto: Matej GábrišTwitter

Martina Baumann

Som predovšetkým novinárka, pracovala som napríklad v TASR, v Učiteľských novinách, externe spolupracujem s niekoľkými webmi. Venujem sa rôznym oblastiam - v poslednom čase však najmä vzdelávaniu. Nerozumiem IT, neviem naprogramovať webstránku ani mobilnú aplikáciu, napriek tomu o IT rada a veľa píšem. Na Profesia days 2017 nájdeš Learn2Code v IT zóne

Podujatia

Už o pár dní začína najväčší veľtrh príležitostí na Slovensku, ktorý každoročne organizuje spoločnosť Profesia. Tento rok sa koná už v poradí 8. ročník...

Summer Code Camp v plnom prúde!

Podujatia

Pri samotnom názve "Code Camp" vám možno prebleskne hlavou myšlienka nesúca sa ruka v ruke so spomienkou z detstva a jemným pohoršením sa nad tým, ako...

Viac ako 40 žien sa učilo programovať na Rails Girls Bratislava

Podujatia

Viac ako 40 žien na jednom mieste, ktoré sa chcú učiť programovať. Máte pocit, že je to utópia? :) Nie! Skutočnosť, ktorá sa už po štvrtýkrát odohrala...