Adobe Premiere Pro CC 2020

Späť na kurzy

Všetky ONLINE kurzy

od 49,00 €

Všetky online kurzy od 49 €

Viac info

Course duration 2h 30m 46s
Course chapters 15 kapitol
Course difficulty Začiatočník

Popis online kurzu

Videotutoriály pre prácu s jedným z najrozšírenejších programov na strih videa Adobe Premiere Pro CC 2020. Premiere Pro je kvalitný nástroj, ktorý ti pomáha zo záberov vytvoriť úžasné videá a filmy. V online kurze sa naučíš používať všetky bežne potrebné funkcie.

Čo sa naučíš

 1. Úvod - spustenie programu, založenie nového projektu. Vysvetlenie princípu fungovania strihového projektu. Organizácia súborov v počítači. Nastavenie odkkladacích diskov a pracovného prostredia.
 2. Pracovné prostredie Editing - vysvetlenie jednotlivých okien. Import súborov do programu. Otvorenie videosúboru k editácii - výber použiteľnej časti. Vkladanie súborov na časovú os - vytváranie filmu. Kontrola intenzity hlasitosti. 
 3. Začíname so strihom - Alternatívny import súborov, správne nastavenie rozlíšenia časovej osi, prispôsobenie záberov v rôznych rozlíšení, prechádzanie natočeného materiálu.
 4. Strih natočeného materiálu - Výber použiteľných záberov, klávesové skratky, vkladanie záberov na časovú os, dodatočná zmena výberu, ako fungujú videostopy na časovej osi, zvukové stopy a ich stlmenie, uzamknutie vrstvy, kopírovanie časti filmu, vytváranie poznámok - záložiek, funkcia magnetu.
 5. Okná source a program - Vytvorenie fotografie z videa, vloženie fotky do videa, timecode, nastavenie kvality prehrávania, riešenie problémov so sekaným prehrávaním.
 6. Okno project - Orgaizacácia položiek do priečinkov, nastavenia zobrazenia pre menšie monitory, označenie prvkov rôznymi farbami, odpočet začiatku filmu, vytvorenie farebného pozadia, práca s offline súbormi, adjustment layer, vkladanie sekvencií do seba.
 7. Nástroje - Predstavenie nástrojov úprav na časovej osi, presúvanie a skracovanie klipov, rozstrihnutie záberu, odpojenie zvuku od videa, posun pomocou ruky, pokročilé úpravy hlasitosti.
 8. Pravé tlačítko myši - Kontextové ponuky ponúkajú ďalšie funkcie, pridanie a zmazanie video a audio stôp, hromadné odstránenie aplikovaných efektov, automatická synchronizácia zvuku s obrazom, zrýchlenie a spomalenie videá, prehratie videa odzadu, úprava hlasitosti / zosilnenia, prispôsobenie videa na celú obrazovku, obraz v obraze.
 9. Effects Controls - Pohyb s vloženým videom / grafikou, ikona stopiek, animácie grafiky, otočenie a zmenšenie videa, pracovné prostredie pre prácu s efektami a prechody, audio / video transition a effects, prelínanie obrazu či zvuku, časový kód. Horizontálne a vertikálne otočenie, orezanie, automatická úprava farieb a kontrastu, zosvetlenie tieňov a stmavenie svetlých častí obrazu, RGB curves / krivky, three-way color corrector, prevod do čiernobielej, stabilizácia obrazu, rozostrenie a doostrenie obrazu.
 10. Pokročilé efekty - Color Key / kľúčovanie / odstránenie jednofarebného pozadia, lumetri color / ľahké pokročilé úpravy farebnosti / kolorovanie / farebné korekcie.
 11. Audio efekty - Odstránení šumu, ekvalizér, odstránenie hlbokých či vysokých tónov.
 12. Titulky - Jednoduché vloženie textu do videa, vytváranie pokročilých titulkov, jednoduché kopírovanie šablóny, rozdiely medzi jednotlivými titulkami, bežiaci text, filmové titulky, vkladanie grafiky a šablóny titulkov, editácia grafických šablón, získanie bezplatnej šablóny z Adobe Stock.
 13. Multicam - Strih záznamu z viacerých kamier, automatická synchronizácia záberov.
 14. Export videa - Hromadný export viacerých položiek, nastavenie parametrov videa, odstránenie čiernych pruhov, nastavenie dátového toku. 
 15. Záver
Online kurz Adobe Premiere Pro CC 2020 je možné vyskúšať aj zdarma!