Swiftológ 2: aplikácia Výroky

Späť na kurzy

Všetky ONLINE kurzy

od 25,00 € / mesiac


alebo

Všetky online kurzy za 299 €

Viac info

Course duration 5h 6m 46s
Course chapters 39 kapitol
Course difficulty Začiatočník

Popis kurzu

V tejto praktickej časti kurzu Swiftológ vytvoríš iOS aplikáciu Výroky a ide o pokračovanie teoretickej časti zameranej na programovanie v jazyku Swift. Do aplikácie Výroky bude môcť používateľ zapísať výrok a jeho autora. Tento obsah sa uloží do databázy a používateľ si bude môcť nastaviť notifikácie s náhodnými výrokmi v ním stanovenom čase. Pri programovaní tejto aplikácie budeš používať knižnice tretích strán (Realm.io), CocoaPods a naučíš sa pracovať s auto layoutom.


Čo sa naučím?

Naprogramuješ ukážkovú natívnu iOS aplikáciu Quotes, na ktorej si vyskúšaš všetky dôležité časti vývoja pre platformu iOS. Ukážeme si, ako odpaľovať notifikácie, ako pracovať s databázou Realm a vôbec, ako projekt pripraviť tak, aby bol variabilne rozšíriteľný pre akúkoľvek potrebu pomocou CocoaPods.

Na praktických príkladoch si ukážeme, ako pracovať s AutoLayoutom v Storyboarde, ako ukladať nastavenia do NSUserDefaults a nakoniec si celú appku zveľadíme vkusným dizajnom a ikonkou, vďaka čomu sa naučíš pracovať so všetkými základnými nástrojmi dostupnými v Xcode.

Čo ešte dostanem?

Kurz Swiftológ ti ponúka desiatky videotutoriálov, ktoré sú doplnené o rôzne zadania a príklady na precvičenie jednotlivých tém. Počas kurzu sa naučíš efektívne ovládať vývojové prostredie Xcode a spoznáš všetky jeho dostupné nástroje.

Čo potrebujem?

  • vlastný laptop Apple MacBook, iMac alebo Mac mini (s operačným systémom OS X),
  • ideálne by si mal vlastniť aj nejaké iOS zariadenie (iPhone, iPad, iPod).
Kurz je možné vyskúšať aj zdarma!

Inštruktor

Peter Druska

Peter Druska

iOS