Blog

8 skvelých kníh pre webdizajnérov, ktoré sú zadarmo

Marian Kristel - 03.07.2014 - Vzdelávanie

Ak ste webdizajnér a chcete držať krok s tak dynamicky sa vyvíjajúcim odvetvím akým je webdizajn, vzdelávanie a samoštúdium je nevyhnutné. V tomto blogposte sme zverejnili niekoľko ebookov, ktoré sú zdarma dostupné na webe a určite sa hodia pre mnohých začínajúcich, ale aj skúsených webdizajnérov.

1. Pixel Perfect Precision Handbook 

Prvé vydanie tohto handbooku od digitálnej agentúry ustwo malo niečo cez 100 strán a išlo skôr o súhrn odporúčaní pre prácu s pixelmi a Photoshopom. Súčasný handbook vol. 3 má vyše 200 strán a z PPP sa stal osvedčený návod pre dizajnérov.

2. Type Classification eBook 

Tento ebook predstavuje 10 základných klasifikácií písma so stručnou históriou a kľúčovými charakteristikami. Pre dizajnérov je perfektnou pomôckou pri výbere psíma do svojich dizajnov.

3. Typo Tips 

Tento ebook je vhodný pre každého, kto sa chce zlepšiť v typografii a ponúka 7 tipov pre lepšiu typografiu vo vašom dizajne.

4. Designing for the Web 

Ide o naozaj výbornú knihu od Five Simple Steps, ktorá pokrýva veľké množstvo oblastí, techník a prístupov k web designu. Je rozdelená do piatich častí vrátane typografie, farieb a layoutov.

5. Learning Web Design

Kniha vhodná pre úplných začiatočníkov, ktorí nemajú skúsenosti s tvorbou webov. Nájdete v nej kapitoly o tom, ako web vôbec funguje, neskôr sa cez HTML a CSS dostanete až k JavaScriptu.

6. Introduction to Good Usability

Dobrá použiteľnosť webu je niečo, čo pri mnohých dizajnoch webov chýba. Tento ebook je vhodný hlavne pre dizajnérov, ktorí mnoho webov zatiaľ nenadizajnovali a môžu sa inšpirovať pri rozvrhnutí jednotlivých prvkov na webe z už existujúcich a osvedčených riešení.

7. The Design Funnel: A Manifesto for Meaningful Design

Táto kniha od Stephena Haya vám napomôže k tomu byť kreatívni s vašimi prácami a dizajnami. The Design Funnel predstavuje plán použitia rôznych nástrojov dizajnérom, aby tak naštartoval svoju kreativitu.

8. Bulletproof Web Design

Autor Dan Cederholm v tejto knihe opisuje stratégie na vytvorenie dizajnu, ktorý je flexibilný. Každá kapitola obsahuje niekoľko rád, ako pripraviť príťažlivý dizajn, ktorý je zároveň pripravený pre rôzne množstvo textu, obsahu a pod.

Samozrejme, existuje ešte oveľa viac kníh a ebookov, ktoré sú dobrým zdrojom rád, nápadov a inšpirácií. Ak máte svojú obľúbenú knihu, ktorú chcete odporučiť aj ďalším, podeľte sa s jej názvom v komentároch.


Maiox

Marian Kristel

Mám na starosti marketing a operations v Learn2Code | (spolu)organizujem programátorský workshop Rails Girls Bratislava | ambasádor EU Code Week na Slovensku

Ako začať s grafickým web dizajnom?

Vzdelávanie

Kvalitný a príťažlivý grafický dizajn je nevyhnutnou súčasťou každého dobrého webu. Za dizajnom sa skrýva mnoho teórie, na ktorú sa v skratke pozrieme v...

Tipy pre programátorských začiatočníkov

Vzdelávanie

Všadeprítomnosť technológií, neustále využívanie rôznych aplikácií a tiež narastajúce povedomie o start-upoch a ich "success stories" spravili zo...

Darujte nám 2% z daní

Vzdelávanie

Aj tento rok môžu zamestnanci, fyzické aj právnické osoby venovať 2% zo svojich daní neziskovým organizáciám. Občianske združenie Learn2Code bolo...