Blog

Absolvujte naše kurzy cez RE-PAS a uhradí vám ich úrad práce

Learn2Code tím - 07.01.2016 - Vzdelávanie

Aj v roku 2017 pokračujú projekty RE-PAS a tiež novinka KOMPAS, vďaka ktorým môžeš rekvalifikačný kurz absolvovať úplne zadarmo. Ak si evidovaný na Úrade práce, môžeš požiadať o preplatenie akéhokoľvek nášho kurzu a získaš ho zadarmo. Dopredu neplatíš nič, po skončení kurzu nám Úrad práce preplatí sumu za kurz.

Čo potrebuješ urobiť, aby si získal kurz cez RE-PAS alebo KOMPAS zadarmo?

Vyber si niektorý z našich kurzov:

PREZENČNÉ KURZY (v mestách Bratislava, Košice, Banská Bystrica, Žilina, Trnava)

ONLINE KURZY 

Následne na Úrade práce podáš príslušnú žiadosť o preplatenie kurzu. Potrebné tlačivá žiadosti o RE-PAS alebo KOPMAS ti predvyplníme a zašleme na tvoju adresu.

My pre teba vyplníme:

časť B - Potvrdenie poskytovateľa požadovanej rekvalifikácie. Emailom na [email protected] nám pošli svoje meno, priezvisko, adresu trvalého bydliska a telefonický kontakt a názov kurzu, ktorý chceš absolvovať. Obratom ti pošleme vyplnenú časť B žiadosti o RE-PAS alebo KOMPAS. Prípadne vyplň jednoduchý formulár na našom webe.

Ty následne vyplníš:

časť A - Požiadavka uchádzača o zamestnanie na rekvalifikáciu


Potenciálny zamestnávateľ pre vás vyplní:

časť C - Potvrdenie zamestnávateľa o predbežnom prísľube prijatia do pracovného pomeru - väčšina úradov práce však túto časť nevyžaduje, informujte sa prosím dopredu.

Na čo si dať pozor?

Všetky dokumenty je potrebné na Úrad práce doručiť v stanovenom termíne a žiadosť musí byť na úrade práce podaná najneskôr 15 dní pred termínom začiatku kurzu. Počas doby trvania kurzu sa nesmie stať, že ťa vyradia z evidencie uchádzačov o zamestnanie. Je to samozrejme možné, musíš však informovať Úrad aj nás.

Ak si v minulosti podnikal (mal si založenú živnosť alebo s.r.o.), je potrebné na Úrade práce doložiť potvrdenia, že nemáš podlžnosti voči Sociálnej poisťovni, zdravotným poisťovniam, Daňovému úradu alebo Inšpektorátu práce.

Čo sa stane po kurze?

Do 15 dní po úspešnom absolvovaní kurzu musíš na Úrad práce doručiť:

  • faktúru
  • certifikát o absolvovaní

Tieto dokumenty od nás obdržíš a môžeš ich v stanovenom termíne odovzdať na príslušnom Úrade práce.

Máš otázky alebo potrebuješ poradiť?

Kontaktuj nás emailom alebo telefonicky na čísle 0949 428 812 a radi ti pomôžeme vyplniť žiadosť alebo odpovieme na tvoje otázky. Nepremeškaj možnosť získať kurz zadarmo a požiadaj o RE-PAS alebo KOPMAS ešte dnes.


Logo facebook

Learn2Code tím

Učíme ľudí dizajnovať, robiť webstránky a programovať. Naše prezenčné kurzy nájdeš vo viacerých mestách na Slovensku a pomocou online kurzov sa môžeš vzdelávať z pohodlia domova.


Programátorské krúžky Learn2Code Kids

Vzdelávanie

Začiatok školského roka vždy postaví rodičov pred otázku: na aké krúžky prihlásim svoje dieťa tento rok? Možností je veľmi veľa a výber je zložitý....

Objective-C alebo Swift? Ktorý jazyk zvoliť?

Vzdelávanie

Pri tvorbe kurzu iOS Developer sme rozhodovali, ktorý z jazykov si vybrať ako výukový. Z môjho pohľadu bolo toto rozhodnutie relatívne jednoduché, ale...

8 skvelých kníh pre webdizajnérov, ktoré sú zadarmo

Vzdelávanie

Ak ste webdizajnér a chcete držať krok s tak dynamicky sa vyvíjajúcim odvetvím akým je webdizajn, vzdelávanie a samoštúdium je nevyhnutné. V tomto...